ROHHE Rörskål 219/80
Är du kund
hos oss?
| Varunummer : | 5136282483 |
|---|---|
| Brandklass | A2L-s1,d0 |
| Diameter | 219 mm |
| Försäljningsenhet | Kart. |
| Isolering väggtjocklek | 80 mm |
| Längd | 1200 mm |
| Produktsystem | r.Heat.A |
| Produkttyp | Rörskål |
r.Heat®A är en rörsektion tillverkad av mineralull belagd med förstärkt aluminiumfolie. Mineralullen har en hög temperaturbeständighet (upp till 300 °C) och ett längsgående fiberarrangemang, vilket ger produkten både styvhet och optimala värmeisoleringsegenskaper.r.Heat®A är avsedd för värme-, brand-, anti-kondensations- och ljudisolering av rörsystem. Produkten används i värme-, ventilations-, sanitets- och industrianläggningar.
pdf
Teknisk dokumentation
pdf
Installationsmanual
pdf
Prestandaintyg
Beskrivning
| Kort beskrivning : | Stenull Rörskål 80 kg/m3 - 1,2mtr längd - 1,2mtr/pr.kart |
|---|
Generell information
| Användning : | Termisk isolering |
|---|---|
| Produktsystem : | r.Heat.A |
| Produkttyp : | Rörskål |
Isolering
| Brandklass : | A2L-s1,d0 |
|---|---|
| Isolering väggtjocklek : | 80 mm |
| Lambdavärde vid 50°C : | 0.038 W/m K |
Logistisk information
| Antal meter/kartong : | 1.2 m |
|---|---|
| EAN-kod : | 5902823705863 |
| Försäljningsenhet : | Kart. |
| WEEE : | Nej |
Mått
| Diameter : | 219 mm |
|---|---|
| Längd : | 1200 mm |
| Nettovikt : | 7.21 kg |
| Vikt : | 7.21 kg |
Produktvarianter
| Produkt | Specifikationer | Lagerstatus | Pris | Handling | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
5136282479
ROHHE Rörskål 219/30
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
5136282480
ROHHE Rörskål 219/40
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
5136282481
ROHHE Rörskål 219/50
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
5136282482
ROHHE Rörskål 219/60
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
5136282483
ROHHE Rörskål 219/80
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
5136282484
ROHHE Rörskål 219/100
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Har du upptäckt något vi kan förbättra?
Vi uppskattar verkligen din hjälp med att göra vår produktinformation så korrekt som möjligt. Om du har förslag på förbättringar eller rättelser är du varmt välkommen att dela dem med oss.