Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 70/80
Är du kund
hos oss?
| Varunummer : | 7306283726 |
|---|---|
| Brandklass | A2L-s1, d0 |
| Diameter | 70 mm |
| Försäljningsenhet | Kart. |
| Isolering väggtjocklek | 80 mm |
| Längd | 1200 mm |
| Produktsystem | Thermo-teK PS ECO ALU C |
| Produkttyp | Rörskål |
Thermo-teK PS Eco ALU är en cirkulärt lindad, 1200 mm lång rörskål av mineralull, laminerad med aluminiumfolie. Rörskålen är försedd med en öppning på ena sidan och en skåra på andra sidans insida for enklare montering.
Generell information
| Produktsystem : | Thermo-teK PS ECO ALU C |
|---|---|
| Produkttyp : | Rörskål |
Isolering
| Brandklass : | A2L-s1, d0 |
|---|---|
| Isolering väggtjocklek : | 80 mm |
| Lambdavärde vid 50°C : | 0.039 W/m K |
Logistisk information
| Antal/förp : | 1.2 st |
|---|---|
| Antal meter/kartong : | 1.2 m |
| EAN-kod : | 5012062000718 |
| Försäljningsenhet : | Kart. |
| Tullkod : | 68061000 |
| Ursprungsland : | HRV |
Mått
| Diameter : | 70 mm |
|---|---|
| Längd : | 1200 mm |
| Nettovikt : | 3.845 kg |
Produktvarianter
| Produkt | Specifikationer | Lagerstatus | Pris | Handling | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
7306283721
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU C 70/20
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283722
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU C 70/30
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283727
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 70/100
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283723
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU C 70/40
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283724
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU C 70/50
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283725
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU C 70/60
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283726
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 70/80
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283728
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 70/120
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Har du upptäckt något vi kan förbättra?
Vi uppskattar verkligen din hjälp med att göra vår produktinformation så korrekt som möjligt. Om du har förslag på förbättringar eller rättelser är du varmt välkommen att dela dem med oss.