Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 159/120
Är du kund
hos oss?
| Varunummer : | 7306283789 |
|---|---|
| Brandklass | A2L-s1, d0 |
| Diameter | 159 mm |
| Försäljningsenhet | Kart. |
| Isolering väggtjocklek | 120 mm |
| Längd | 1200 mm |
| Produktsystem | Thermo-teK PS ECO ALU C |
| Produkttyp | Rörskål |
Thermo-teK PS Eco ALU är en cirkulärt lindad, 1200 mm lång rörskål av mineralull, laminerad med aluminiumfolie. Rörskålen är försedd med en öppning på ena sidan och en skåra på andra sidans insida for enklare montering.
Generell information
| Produktsystem : | Thermo-teK PS ECO ALU C |
|---|---|
| Produkttyp : | Rörskål |
Isolering
| Brandklass : | A2L-s1, d0 |
|---|---|
| Isolering väggtjocklek : | 120 mm |
| Lambdavärde vid 50°C : | 0.039 W/m K |
Logistisk information
| Antal/förp : | 1.2 st |
|---|---|
| Antal meter/kartong : | 1.2 m |
| EAN-kod : | 5012062001593 |
| Försäljningsenhet : | Kart. |
| Tullkod : | 68061000 |
| Ursprungsland : | HRV |
Mått
| Diameter : | 159 mm |
|---|---|
| Längd : | 1200 mm |
| Nettovikt : | 10.728 kg |
Produktvarianter
| Produkt | Specifikationer | Lagerstatus | Pris | Handling | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
7306283789
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 159/120
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283783
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 159/30
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283784
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 159/40
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283785
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 159/50
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283786
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 159/60
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283787
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 159/80
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283788
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 159/100
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Har du upptäckt något vi kan förbättra?
Vi uppskattar verkligen din hjälp med att göra vår produktinformation så korrekt som möjligt. Om du har förslag på förbättringar eller rättelser är du varmt välkommen att dela dem med oss.