Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 102/120
Är du kund
hos oss?
| Varunummer : | 7306283752 |
|---|---|
| Brandklass | A2L-s1, d0 |
| Diameter | 102 mm |
| Försäljningsenhet | Kart. |
| Isolering väggtjocklek | 120 mm |
| Längd | 1200 mm |
| Produktsystem | Thermo-teK PS ECO ALU C |
| Produkttyp | Rörskål |
Thermo-teK PS Eco ALU är en cirkulärt lindad, 1200 mm lång rörskål av mineralull, laminerad med aluminiumfolie. Rörskålen är försedd med en öppning på ena sidan och en skåra på andra sidans insida for enklare montering.
Generell information
| Produktsystem : | Thermo-teK PS ECO ALU C |
|---|---|
| Produkttyp : | Rörskål |
Isolering
| Brandklass : | A2L-s1, d0 |
|---|---|
| Isolering väggtjocklek : | 120 mm |
| Lambdavärde vid 50°C : | 0.039 W/m K |
Logistisk information
| Antal/förp : | 1.2 st |
|---|---|
| Antal meter/kartong : | 1.2 m |
| EAN-kod : | 5012062001074 |
| Försäljningsenhet : | Kart. |
| Tullkod : | 68061000 |
| Ursprungsland : | HRV |
Mått
| Diameter : | 102 mm |
|---|---|
| Längd : | 1200 mm |
| Nettovikt : | 8.537 kg |
Produktvarianter
| Produkt | Specifikationer | Lagerstatus | Pris | Handling | ||||||||||||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
7306283745
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU C 102/20
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283746
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU C 102/30
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283747
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU C 102/40
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283752
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 102/120
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283748
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 102/50
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283750
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 102/80
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283749
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 102/60
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
||||||||||||||||
|
7306283751
Knauf Thermo-teK PS ECO ALU S 102/100
|
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Available after log in
|
Har du upptäckt något vi kan förbättra?
Vi uppskattar verkligen din hjälp med att göra vår produktinformation så korrekt som möjligt. Om du har förslag på förbättringar eller rättelser är du varmt välkommen att dela dem med oss.